Jak powstała firma Bolix? W 1991 roku, w okolicach Żywca, założył ją Romuald Hałabuda. Z początku, jeszcze jako Erbak, świadczyła usługi budowlane. Po 25 latach jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej w Polsce.

Pierwszy właściciel firmy Erbak pna Romuald Hałabuda, prowadząc firmę, zwrócił uwagę na duży problem dotyczący dostępności produktów potrzebnych procesie prowadzenia prac budowlanych.

Skłoniło go to do rozpoczęcia produkcji materiałów budowlanych. Na początku tylko dla swoich potrzeb, ale dzięki tzw. marketingowi szeptanemu, szybko zaczęli się do niego zwracać hurtownicy i wykonawcy, którzy również chcieli zwiększyć swoją konkurencyjność i zapewnić wyższą jakość świadczonych usług swoim klientom.

Od tego czasu rozpoczął się gwałtowny rozwój firmy, która każdego roku odnotowywała wzrost produkcji o kilkaset procent. Do oferty firmy włączono bezspoinowy system ociepleń. Był to niewątpliwie przełomowy moment, który bardzo pozytywnie wpłynął na rozwój firmy i wzrost sprzedaży produktów.

Po 12 latach intensywnego rozwoju, uznano, że jest to najlepszy czas, aby pójść o krok dalej. W 2003 roku fundusz inwestycyjny Advent International kupił firmę Bolix wprowadzając do niej zachodnie metody zarządzania, co wpłynęło na dalszy wzrost zyskowności spółki. Z kolei w 2008 roku przedsiębiorstwo zyskało wsparcie branżowego inwestora -  firmy Berger Paints, który kupił firmę Bolix i od tego czasu nieprzerwanie wzmacnia jej konkurencyjność na rynku. 

 

Obecnie firma Bolix jest znanym i liczącym się producentem szeroko rozumianej chemii budowlanej. Specjalizuje się w wytwarzaniu systemów ociepleń i jest dostawcą najwyższej i sprawdzonej jakości takiego asortymentu jak:

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma Bolix opracowała innowacyjne rozwiązania potrzebne w procesie ocieplania budynków. Stały się one wzorcem dla wielu firm z branży.

Bolix może pochwalić się takimi systemami jak:

Nie tylko rozwój oferty produktowej, ale także najwyższa jakość surowców oraz finalnych produktów i systemów. Tym właśnie kieruje się firma Bolix. W procesie wytwarzania wyrobów niezwykle ważnym aspektem są drobiazgowe badania walidacyjne. Dzięki nim, przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania produktów. Co więcej, Bolix wprowadził wewnętrzną procedurę dodatkowych kontroli tzw. Bolix Technology and Quality System. Oznacza to, że wszystkie składniki i elementy systemu, wpływające na finalną jakość, są poddawane kontroli na kilku etapach produkcji, a nawet w procesie realizacji inwestycji budowlanej. Dodatkowo prowadzone są kontrole przez zewnętrzny Instytut. Polegają one na niezależnym, od firmy Bolix, sprawdzeniu parametrów produktów zakupionych u losowo wybranych dystrybutorów (proces zakupowy opiera się na zasadzie „Tajemniczego Klienta”).

Na 25-lecie swojego istnienia firma Bolix uczyni kolejny krok w rozwoju. Już w lipcu tego roku planuje otworzyć Nowoczesne Centrum Badawcze, w którym znajdą się innowacyjne komory do badań: starzeniowych, mikrobiologicznych oraz wiele innych. Badania tam prowadzone pozwolą na jeszcze głębsze rozpoznanie i zrozumienie procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w przegrodzie budowlanej pokrytej ociepleniem.

Swoje bogate doświadczenie, dotyczące obszaru ociepleń, Bolix stara się przekazywać Wykonawcom oraz Inwestorom. Dlatego też w 2015 roku uruchomił Narodową Kampanię Jakości Ociepleń Budynków (www.ocieplenia.com.pl), poprzez którą wskazuje na istotne kwestie mające wpływ na trwałą elewację.

Produkty firmy Bolix można kupić w całej Polsce, a także za granicą. Wyroby marki są obecne przede wszystkim w krajach Europy Wschodniej - na Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii, ale również na Słowacji, w Czechach, Niemczech.

Rok 2016 jest szczególny, nie tylko z okazji 25-lecia i otwarcia Centrum Badawczego. To bowiem czas, w którym po raz kolejny zwiększona zostaje produkcja i sprzedaż firmy. Przekłada się to na potrzeby związane z nowym personelem, ale także na konieczność rozbudowy powierzchni magazynowych. Dlatego też firma ma zamiar zatrudnić nowych pracowników i rozbudować hale – w tym celu już szuka nowych terenów pod inwestycję. 

Firma Bolix zawsze stawiała na rzetelną jakość w produkcji materiałów budowlanych i na doskonałe relacje ze swoimi partnerami handlowymi. To procentuje.

Życzymy firmie Bolix kolejnych 25 a nawet 100 lat intensywnego rozwoju!