Godło Teraz Polska to przede wszystkim symbol profesjonalizmu, jakości oraz najlepsza wizytówka firmy. Konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem od ponad 25 lat. W tym roku firma Bolix została laureatem tego prestiżowego odznaczenia. Nagrodzony został system ocielenia oparty na tynku silikonowym.

Konkurs Teraz Polska

Początki godła Teraz Polska sięgają 1991 roku. Był to trudny okres dla naszego kraju, ponieważ byliśmy na początku transformacji gospodarczej. Wolny rynek dopiero zaczynał się tworzyć, a granice otwierać. Sytuacja polskich przedsiębiorstw była dość kiepska, ciężko im było konkurować z zachodnimi firmami. Inicjatywa Polskiego Programu Promocyjnego miała im pomóc w promocji oraz zachęcić do rozwoju. Znak graficzny został zaprojektowany przez prof. Henryka Chylińskiego, a hasło stworzył znany aktor Wiktor Zborowski. Dzisiaj Teraz Polska jest marką sama w sobie. Do chwili obecnej kapituła konkursu wyłoniła ponad 600 laureatów. Na liście nagrodzonych znajdują się zarówno wielkie znane przedsiębiorstwa jak i małe podmioty gospodarcze oraz gminy. Godło Teraz Polska nie tylko zwiększa prestiż i umacnia wizerunek danej firmy, ale przede wszystkim buduje pozytywny wizerunek naszego kraju za granicą. Stały patronat Prezydenta RP tylko umacnia rangę konkursu i potwierdza wysoką jakość produktów i usług z symbolem Teraz Polska. Liczba nagrodzonych z roku na rok jest coraz większa co pokazuje, że jest coraz więcej firm, dla których liczą się najwyższe standardy.

 

Konkurs podzielony jest na siedem etapów: rekrutacja, weryfikacja, kolegium ekspertów, nominacje, obrady kapituły, wybór laureatów i koncert galowy, a główną nagrodę stanowi prawo do używania Godła „Teraz Polska” przez okres 12 miesięcy. 25 kwietnia 2017 roku na stadionie narodowym odbyła się wystawa wszystkich zgłoszonych firm. Bolix reprezentował doświadczony handlowiec, który doskonale przedstawił nasze produkty zgłoszone do konkursu. Spośród wszystkich zgłoszeń jury pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera w drodze głosowania wyłoniło: 33 produkty, 14 usług, 7 innowacji i 6 gmin, które nominowało do tegorocznej edycji Teraz Polska. Wręczenie statuetek oraz prezentacja laureatów nastąpiło 29 maja w Teatrze Wielkim. Nagrodę w imieniu Bolix odebrał Dyrektor Sprzedaży  - Leszek Sławiński.

Prestiżowe wyróżnienie dla Bolix

Zdobycie tak ważnej nagrody to zwieńczenie długofalowego procesu podnoszenia jakości i udoskonalania naszych produktów. Jesteśmy niezwykle dumni, że wiele lat naszej ciężkiej pracy uzyskało tak prestiżowe wyróżnienie. Godło Teraz Polska dla Bolix pokazuje, że obraliśmy słuszną drogę, a nasze rozwiązania i systemy ociepleń są doceniane przez ekspertów. Starając się, aby nasze produkty były jak najlepsze wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodnie z ISO 9001 oraz wymaganiami Zakładowej Kontroli Produkcji producentów materiałów budowlanych.  Wykonujemy badania wyrobów już na etapie wdrożenia oraz prowadzimy wiele autorskich testów pozwalających na lepsze zidentyfikowanie cech produktu. Firma BOLIX zapewnia jakość produktów dzięki doborowi wysokiej jakości surowców z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko oraz stałej kontroli procesu produkcyjnego.

System oparty na tynku Bolix Sit

Uhonorowany system oparty na tynku silikonowym to przede wszystkim uniwersalne, ekonomiczne i łatwe w realizacji rozwiązanie dociepleniowe. Możemy go zastosować niezależnie od materiału termoizolacyjnego ze względu na swoją paroprzepuszczalność. Wyprawa tynkarska cechuje się bardzo niską nasiąkliwością powierzchniową, posiada także zwiększoną elastyczność. Dzięki zastosowaniu tynki silikonowego BOLIX SIT cały system uzyskuje powłokę o wyjątkowej trwałości, hydrofobowości co powoduje, że elewacja staje się odporna na zabrudzenia oraz niesprzyjające zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Efekt samoczyszczenia tynku jest szczególnie ceniony w dużych aglomeracjach.  Przy zastosowaniu siatki pancernej BOLIX HD 335/S oraz kleju dyspersyjnego możemy osiągnąć najwyższą odporność na uderzenia powyżej 120j! W skład nagrodzonego systemu wchodzą: Klej BOLIX Z , U, UZ, UZB; płyty styropianowe; Klej do warstwy zbrojącej BOLIX U, UZ, UZB, KD; Siatka z włókna szklanego BOLIX HD 158/S, BOLIX HD 174/S; siatka pancerna BOLIX HD 335/S; Podkład tynkarski BOLIX SIG KOLOR; Silikonowa wyprawa tynkarska BOLIX SIT oraz elementy uzupełniające tj: listwy cokołowe, profile narożnikowe, listwy kapinosowe, dylatacyjne, przyokienne itp.