Firma Bolix była głównym sponsorem XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Energodom 2014.

Firma Bolix była głównym sponsorem XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Energodom 2014. To dla producenta chemii budowlanej z Żywca ważny element strategii aktywnego promowania zagadnień związanych z energooszczędnością.

Tematem przewodnim, odbywającej się w dniach 10-12 września, w hotelu Nowotel w Krakowie, konferencji ENERGODOM 2014 było: Budownictwo ZERO i niemal-ZEROENERGETYCZNE - termomodernizacja istniejących zasobów. W trakcie wydarzenia międzynarodowe grono reprezentujące świat nauki oraz biznesu bezpośrednio zainteresowanego tą, bardzo aktualną tematyką, spotkało się, by dyskutować m.in. o problemach projektowania, realizacji i eksploatacji budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Wydarzenia takie to doskonała okazja, by wymienić swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji budownictwa energooszczędnego w różnych częściach Europy i Świata. Przykładowo, w ramach jednej z sesji panelowych przedstawiciel Bolix zaprezentował zagadnienie „Technologie dostosowane do czasu – systemy renowacyjne oraz nowa technologia ETICS”.