Firma Bolix została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich. W połowie marca bieżącego roku podpisano umowę, w ramach której obie strony określiły kierunki wzajemnego wsparcia.

Firma Bolix została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich. W połowie marca bieżącego roku podpisano umowę, w ramach której obie strony określiły kierunki wzajemnego wsparcia.

Współpraca z organizacją, której początki sięgają jeszcze dziewiętnastego wieku, to dla producenta materiałów budowlanych z Żywca okazja do przedstawienia szerszemu gronu swoich nowości w dekoracyjnych materiałach wykończeniowych na elewacjach oraz tradycyjnych rozwiązań systemowych ociepleń budynków.  Bliższa współpraca pozwoli także na wspólną identyfikację trendów i szybsze reagowanie na potrzeby architektów oraz inwestorów.

Obok klasycznych, wzajemnych zobowiązań statutowych, partnerstwo umożliwia bowiem branżową komunikację w ramach wykładów, szkoleń czy publikacji na łamach dwumiesięcznika Stowarzyszenia.

– Od dłuższego czasu angażujemy się w działalność mającą na celu propagowane nowoczesnych systemów ociepleń Bolix oraz atrakcyjnych rozwiązań dekoracyjnych na elewacji, ale także wskazujemy na wagę zachowania najwyższych parametrów jakości w produkcji materiałów budowlanych. Przecież materiały budowlane powinny w różnym środowisku i pod wpływem czynników atmosferycznych spełniać swoje właściwości dziesiątki lat!. To jest ważne dla inwestora, ale też wpływa na prestiż architektów. Wśród naszych priorytetów również na ten rok należy wskazać kontynuację programu: „Narodowa Kampania Jakości Ociepleń Budynków” – program firmy Bolix – mówi Tomasz Graboń Dyrektor Marketingu z Bolix SA – Zasilając grono podmiotów związanych z SARP, będziemy dalej proponować merytoryczną dyskusję o sprawach najważniejszych dla zapewnienia trwałych i estetycznych elewacji, a także szukać rozwiązań, aby rozwijać nowoczesne i najwyższej jakości systemy ociepleń elewacji. Szykuje się pracowita wiosna, dla całej organizacji Bolix SA.