Firma BOLIX wprowadza znaczniki chemiczne potwierdzające oryginalność swoich produktów.

Praktyka podrabiania produktów markowych jest stara jak świat. Jednak w przypadku materiałów budowlanych jest to zupełnie nowe zjawisko w Polsce.

Każdy materiał budowlany, aby spełniał swoją rolę musi posiadać nie tylko odpowiednie właściwości fizyczne, chemiczne mechaniczne, ale równie ważne jest, aby sam proces i metoda produkcji podlegał rygorystycznym kontrolom kluczowych etapów. Dopiero wszystkie te czynnik połączone razem tworzą produkt wysokiej jakości. Do tego tylko produkty oryginalne dają klientowi podstawę do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych. Niestety właśnie produkty znanych i cenionych marek są najbardziej narażone na podrabianie. Prawdziwa plaga tzw. podróbek powoduje nie tylko wzrost liczby uszkodzeń czy odbarwień pojawiających się na budynkach, ale również naraża dystrybutora na konsekwencje prawne i finansowe. 

– Od wielu lat, dbamy o najwyższą jakość produkowanych przez nas materiałów budowlanych – mówi Marek Zając z firmy BOLIX. – Dlatego, aby chronić naszych klientów przed podróbkami, podjęliśmy działania zapobiegawcze i wprowadzamy  do naszych produktów znaczniki chemiczne. Dzięki prostemu testowi, w szybki i łatwy sposób możemy przekonać się o zgodności materiału z najwyższymi standardami BOLIX. Metoda ta jest na tyle skuteczna, że nawet po latach jesteśmy w stanie stwierdzić oryginalność produktu, nie tylko przed jego użyciem, ale nawet już po zastosowaniu np. na elewacji budynku. Znaczniki BOLIX są gwarancją tego, że dany materiał budowlany został wyprodukowany zgodnie z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz że został poddany testom przez niezależną jednostkę certyfikującą, która przeprowadziła wszystkie niezbędne badania. Tylko taki produkt daje gwarancję zachowania wysokiej jakości produktu przez długie lata.