Jak już doniosły niezależne media, Instytut Techniki Budowlanej przebadał 25 klejów do przyklejania styropianu dostępnych na polskim rynku. Klej BOLIX Z uzyskał jeden z najlepszycy wyników.

Wyniki niezależnych badań klejów do przyklejania styropianu stosowanych w systemach ociepleń ETICS przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB) na zlecenie Związku Pracodawców i Producentów Materiałów dla Budownictwa. W badaniu sprawdzana była przyczepność w odniesieniu do zadeklarowanych przez producentów na opakowaniach dokumentów odniesienia.

Klej do klejenia styropianu BOLIX Z został oceniony jako produkt, którego parametry znacznie przewyższyły deklarowane wartości. Ponadto badania wykazały iż jego przyczepnośd do styropianu jest znacznie lepsza od większości produktów wiodących producentów chemii budowlanej.

Badanie zostało przeprowadzone w odniesieniu do metod i wymagów określonych ZUAT oraz ETAG. Klej BOLIX Z został oceniony bardzo wysoko. Jest to już kolejne badanie, tym razem zrealizowane przez niezależną organizację zewnętrzną, potwierdzające wysoką jakośd produktów BOLIX.

Z przykrością, ale bez zaskoczenia przyjęliśmy również do wiadomości fakt, że ponad połowa z 25 przebadanych klejów nie spełniła deklarowanych przez producentów wymagań dotyczących przyczepności.
 

Oficjalne wyniki można znaleźć tutaj.