Urządzenia mobilne w „przyborniku” budowlańca? Coraz więcej przedstawicieli branży korzysta z najnowszych kanałów komunikacji. Dla ich komfortu projektowane są specjalne aplikacje i całe strony www.

Więcej niż trend

Zapewnienie dostępności i funkcjonalności branżowych witryn w różnych sytuacjach wymaga dostosowania ich do specyfiki współczesnych nośników informacji. Z początkiem sezonu remontowego, firma Bolix dołączyła do grupy podmiotów, kierujących swój przekaz również do użytkowników urządzeń mobilnych. Nowa, tematyczna strona www.trwaleocieplenie.pl prezentuje najnowsze systemy ociepleń w sposób czytelny zarówno dla stacjonarnych komputerów czy laptopów, jak i dla smartfonów, tabletów etc. Jak to działa i czemu służy? 

Konstrukcja witryny opiera się o prosty, przejrzysty interface, pozwalający na szybkie dotarcie do potrzebnych treści. Zastosowanie układu specjalnych „kafli”, nawiązujących do rozwiązań wykorzystanych w Windows 9, sprawia, że strona każdorazowo dostosowuje się do wielkości wyświetlacza poprzez przesuwanie się poszczególnych elementów w pionie i poziomie. Każdy z nich prowadzi bezpośrednio do poszczególnych podstron. Nawigacja nie wymaga tu więc żadnych skomplikowanych operacji – by otworzyć kolejne okna wystarczy kliknięcie. Wszystkie zasoby zaprezentowane są w przystępnej, estetycznej oprawie. 

Dzięki zastosowaniu mechanizmów dedykowanych urządzeniom mobilnym, strona jest bardzo łatwa w obsłudze, co sprawdza się szczególnie w trakcie licznych podróży (place budowy, markety budowlane, spotkania z klientami). W branży budowlanej liczy się bowiem czas, dostępność bazy kontaktów czy ofert oraz szybka komunikacja.  Strona trwaleocieplenie.pl przeznaczona jest dla osób chcących mieć zawsze i wszędzie pod ręką konkretne informacje produktowe. Można więc na niej znaleźć szczegółowy opis najnowszych systemów ociepleń wraz z aplikacją lokalizującą najbliższe punkty dystrybucji (system znajduje najbliższych autoryzowanych dystrybutorów na podstawie, wpisanego przez użytkownika do formularza, kodu pocztowego).