Dobór odpowiednich wykończeń do stylowych wnętrz to problem, z jakim często spotykają się inwestorzy, którzy chcą mieć odpowiednio zaakcentowane dodatki.

Tynki wewnętrzne z pozoru wydają się być mało ważnym elementem wystroju wnętrza. Tynk ma za zadanie poprawę izolacyjności, akustyki, ochrony przeciwpożarowej oraz wchłanianie nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu. Ponadto jest gruntem pod farbę, okleinę, tapetę. Na tym jednak nie koniec. Tynk może pełnić również funkcję dekoracyjną. Różnorodność faktur umożliwia niemal dowolne wykończenie ścian. Tynki BOLIX DECO lub BOLIX TM dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne są szczególnie polecane do wykończenia gzymsów, kolumn, pilastrów, kominków, cokołów, lamperii, betonowych ogrodzeń itp. oraz detali i innych rozwiązań architektonicznych na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (jak np: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne).

W większości tynki dekoracyjne wewnętrzne produkowane są na bazie materiałów organicznych  (akryl, żywica) i mineralnych (silikaty, wapno, glinka). W obu przypadkach producenci oferują najczęściej gotowe już masy, które możemy bezpośrednio nałożyć na nasze ściany. BOLIX DECO i BOLIX TM zawierają starannie dobrane kompozycje naturalnego 
i sztucznego kruszywa, nadające powierzchni efektowny i ozdobny charakter.

Wewnętrzne tynki dekoracyjne na ogół swoim wyglądem nawiązują do stylu antycznego (Rzym, Wenecja) i tzw. cottage (wiejskiego spotykanego we  Francji i Włoszech). Najlepiej współgrają one w pomieszczeniach przestronnych, odpowiednio wykończonych 
i umeblowanych. Z tego też powodu należy je stosować z rozwagą i umiarem, dostosowując wnętrze do przygotowywanych elementów dekoracyjnych.