W maju br. do Rady Nadzorczej firmy BOLIX powołany został Marek Michałowski. Nowy członek RN Bolix ukończył Wydział Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie.

Marek Michałowski w firmie BOLIX

W maju br. do Rady Nadzorczej firmy BOLIX powołany został Marek Michałowski. Nowy członek RN Bolix ukończył Wydział Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął w firmie Budimex w 1978 roku.

Od kwietnia 1998 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Dromeksu SA. Był również Członkiem Rady Głównej BCC, Rady Związku Pracodawców "Lewiatan" oraz Rady Nadzorczej Kredyt Banku S.A. W swojej bogatej karierze zawodowej pełnił funkcję Prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, a od października 1998 roku Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Budimex S.A.

We wrześniu 2009 roku zrzekł się funkcji Prezesa firmy. W pierwszym kwartale 2010 roku objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Budimex S.A. Od maja br. Marek Michałowski zasiada w Radzie Nadzorczej firmy BOLIX. 

Bolix to jeden z liderów wśród producentów materiałów budowlanych, specjalizujący się w wytwarzaniu systemów elewacyjnych. Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb do elewacjimarki Bolix wykańczanych jest ok. 4,5 mln metrów kwadratowych elewacji. Z udziałem ok. 10% rynku, firma zajmuje czołowe miejsce w segmencie systemów dociepleń w Polsce.