W połowie marca bieżącego roku firma Bolix została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jednym z pierwszych wspólnych projektów w ramach tej, długofalowej współpracy, była uroczystość wręczenia Nagrody Roku SARP 2015.

13 maja br., w Pałacu Zamoyskich (warszawskiej siedzibie SARP) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, obejmujące Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015 oraz Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015. Inicjatywa objęta Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz Honorowym Patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pana Andrzeja  Adamczyka, spotkała się ze sporym zainteresowaniem samorządów lokalnych, inwestorów prywatnych oraz pracowni architektonicznych – łącznie do konkursu, organizowanego przy finansowym wsparciu miasta stołecznego Warszawy, zgłoszono aż 81 obiektów.

Do samej Nagrody roku SARP 2015 nominowano już 21 obiektów. W tej grupie jury przyznało finalnie 8 wyróżnień, 7 nagród w konkretnych kategoriach oraz 2 Nagrody Główne.

I tak - Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015, pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pana Andrzeja  Adamczyka, przyznano jednogłośnie MIĘDZYNARODOWEMU CENTRUM KONGRESOWEMU w Katowicach.

Z uzasadnienia jury można dowiedzieć się m.in., że zarówno idea, przemyślana, zaskakująca forma architektoniczna, jak i rozwiązania funkcjonalne obiektu, znakomicie wpisują się programowo i przestrzennie w sąsiedztwo ikony śląskiej architektury, Hali Widowiskowo-Sportowej - sławnego „Spodka”, nie zakłócając jej formy i znaczącej dominacji architektonicznej.

Natomiast Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015, pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pana Andrzeja  Adamczyka, przyznano MUZEUM KATYŃSKIEMU w Warszawie.

Firma Bolix miała przyjemność być partnerem SARP  podczas uroczystości, która była też okazją, by pochwalić się nową ofertą dekoracyjnych tynków elewacyjnych o nazwie Design Collection.  To znakomity start długofalowej współpracy BOLIX i SARP, która z pewnością przyniesie jeszcze wiele ciekawych inicjatyw.