Sprawdź jak sprawić aby Twój dom wyróżniał się na tle innych!

Budujesz nowy dom i chcesz poznać najnowsze trendy wykończenia elewacji, aby nadać indywidualnego charakteru twojemu budynkowi? A Może chcesz poddać swój dom metamorfozie i odświeżyć elewację przy użyciu nowych wyjątkowych efektów dekoracyjnych?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, BOLIX  w swojej linii Design Collection stworzył nowe efekty wizualne, które przyczynią się do tego,  że Twoja elewacja wyróżnij się i nabierze niekonwencjonalnego wyglądu.

Wybór materiałów i faktur jakie mają znaleźć się na naszej fasadzie to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje ogromny wybór, a my sami musimy pamiętać o tym, że nowa elewacja stanie się wizytówką naszego budynku na lata. Wielu z nas bardziej skupia się na urządzaniu wnętrza domu niż na elewacji, której wykończenie stanowi jednak swego rodzaju dopełnienie całości. Coraz częściej inwestorzy, architekci, wykonawcy, szukają niesztampowych rozwiązań podkreślających styl budynku.

Wybierając elewację musimy także pamiętać, aby stylem dopasować ją do reszty wykończenia budynku tak by razem tworzyła się spójna całość. Nowe efekty wizualne linii DESIGN COLLECTION nadadzą szlachetnego i niepowtarzalnego wyglądu Twojej fasadzie.

Wszystkie efekty możesz zobaczyć tutaj (https://bolix.pl/pl/systemy/3/design-collection)

EFEKT RDZY

Niewątpliwie oryginalny wygląd, przykuwająca wzrok barwa i ciekawa faktura to tylko część atutów wyróżniających ten efekt na tle innych elewacji. Do niedawna trend ten przeważał we wnętrzach, jednak z czasem nieograniczona wyobraźnia projektantów pozwoliła na używanie tej faktury także na zewnętrznych ścianach budynku, co doskonale dopełnia formę minimalistycznej architektury. Tynk imitujący rdzę to wyjątkowa kompozycja naturalnego, oraz sztucznego kruszywa, dzięki ich połączeniu można osiągnąć spektakularny efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Tynk BOLIX RUST to gotowa mieszanka, zaleca się nanosić w dwóch warstwach, pierwszą za pomocą pędzla typu ławkowiec, układając tynk w pionowe pasy imitujące zacieki, następnie wygładzić je za pomocą pacy stalowej i pozostawić do wyschnięcia. Istotne jest, aby pamiętać, że miejsca gdzie nie położono tynku za pomocą pędzla, będą widoczne jako jaśniejsze przebarwienia, dlatego ich ilość i rozmieszczenie zależy od oczekiwanego efektu.

EFEKT BETONU

Kiedyś postrzegany jako surowy materiał świadczący o niedokończonej budowie, dziś jeden z przodujących trendów we wnętrzach jak i na elewacjach domów. Mimo swojej prostoty nadaje budynkowi indywidualny rys, tworzy estetyczną i nowoczesną powłokę, pasującą nawet do najbardziej wyrafinowanych koncepcji aranżacyjnych. Tynk imitujący strukturę betonu to znakomity przykład nowoczesnego podejścia do klasycznych wyznaczników elegancji. Dzięki użyciu specjalnego preparatu lazurującego istnieje możliwość kształtowania odcieni. BOLIX  ma do zaproponowania to rozwiązanie w 3 kolorach: snow white, natural cement, anthracite dark. (zobacz tutaj https://bolix.pl/pl/systemy/19/bolix-beton)

EFEKT CIENKIEJ DESKI

BOLIX Wood SLIM to odpowiedź na nowe trendy w architekturze zewnętrznej. Tynk imitujący drewno to świetna alternatywa dla drewna, gdyż nie podlega procesowi pęcznienia, kurczenia się czy skręcania pod wpływem zmian wilgotności, wciąż zachowując wygląd naturalnego drewna.

W naszej ofercie posiadamy już efekt deski, wprowadzając WOOD Slim-deskę w lżejszym, cieńszym wydaniu, nawiązujemy do niegdyś bardzo popularnej boazerii, która na nowo staje się modnym materiałem wykończeniowym. Ogromną zaletą zastosowania tego efektu jest jego trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, nie ma konieczności konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku właśnie wspomnianej boazerii czy naturalnego drewna,

BOLIX Wood Slim proponuje efekt deski  w wielu wariantach kolorystycznych (zobacz https://bolix.pl/pl/systemy/28/bolix-wood-slim)

BOLIX DIAMENT

Jeśli zależy Ci, aby osiągnąć spektakularny efekt na swojej elewacji to idealny wybór dla Ciebie. Miliony kryształków mieniących się na ścianach Twojego domu spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie. Efekt ten to delikatne elementy zdobnicze lekko zatopione w warstwie tynku lub farby, które pod wpływem promieni świetlnych delikatnie połyskują nadając wyjątkowego charakteru. Zastosowanie tego rozwiązania to synonim ekskluzywnego wykończenia powodującego, że budynek zyskuje dystyngowanego stylu. Świetnie sprawdzi się jako fragment wykończenia elewacji, do zastosowania przykładowo w części cokołowej lub wokół okien i drzwi, aby podkreślić wyjątkowość fasady.