Firma Bolix po raz kolejny wzięła udział w charytatywnym projekcie. Tym razem przekazano farby potrzebne do remontu pomieszczeń ośrodka Błękitny Krzyż w Pszczynie.

W ramach prac, które miały na celu zaadaptowanie nieużywanych pomieszczeń, we współpracy z Habitat for Humanity Poland oraz przy pomocy beneficjentów  fundacji  zostały  odmalowane  ściany   wewnętrzne w budynku. Przeprowadzono też prace na  zewnątrz  budynku,  aby w kolejnym etapie odnowić elewację.

Od ponad 20 lat Błękitny Krzyż udziela profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym, chorym, znajdującym się w trudnym położeniu czy też pokrzywdzonym w skutek rozmaitych przyczyn. Fundacja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji International   Federation   of   Blue   Cross   z  siedzibą   w     Bernie, w Szwajcarii, skupiającym 41 oddziałów rozproszonych na całym świecie. W Polsce znajdują się 4 ośrodki terapeutyczne w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach oraz Pszczynie. Prowadzona jest tam terapia grupowa oraz indywidualna osób uzależnionych od substancji  psychoaktywnych  oraz  od  czynności, a także dla członków ich rodzin.