W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie 21 stycznia 2017 odbyła się uroczysta gala, podczas której Business Centre Club uroczyście uhonorował najlepszych polskich przedsiębiorców. Nagrody Specjalne przyznano w tym roku papieżowi Franciszkowi i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.Firma Bolix otrzymała Diament do Złotej Statuetki.

Konkurs Lider Polskiego Biznesu odbywa się nieprzerwanie od 1991 roku. Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki firmom i ich szefom, którzy dbają nie tylko o zysk, ale przede wszystkim kierują się etyką biznesu. W tym roku Jury konkursu Złotymi Statuetkami uhonorowało 11 firm i ich prezesów. Do nagrody nominowane były 23 przedsiębiorstwa. Firma Bolix była laureatem tej prestiżowej nagrody w 2013 roku, a podczas tegorocznej gali otrzymała Diament do Złotej Statuetki Lider Polskiego Biznesu. Diamenty są wręczane laureatom z lat ubiegłych, którzy utrzymali bądź wzmocnili swoją pozycję na rynku.

Na scenie Teatru Wielkiego przedsiębiorców i ich znamienitych gości witał prezes BCC Marek Goliszewski. Nagrody dla najlepszych wręczali m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński i poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, a całą uroczystość prowadzili Serafina Ogończyk-Mąkowska i Grzegorz Miśtal. Podczas Gali wręczane są również Medale Solidarności Społecznej dla osób, które angażują się w działania społeczne i wspierają ideę odpowiedzialności społecznej w biznesie. Medal z rąk przewodniczącego Rady Głównej BCC i ks. bp Piotra Jareckiego otrzymali: siostra Małgorzata Chmielewska, Beata Drzazga - prezes centrum medycznego "Beta-Med", Krzysztof Pruszyński - prezes zarządu Pruszyński Sp. z o.o, Marcin Stan -Członek Zarządu Cityboard Media .
Od 1992 roku Business Centre Club przyznaje Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska. W tym roku statuetkę przyznano papieżowi Franciszkowi, za wskazywanie roli, jaką odgrywają dziś przedsiębiorcy, dla których liczy się budowanie wspólnego oraz Angeli Merkel za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. W tegorocznej Gali wśród 2 tysięcy gości znaleźli się przedsiębiorcy, członkowie rządu i parlamentu, duchowieństwo, przedstawiciele mediów oraz świata kultury i nauki.