System BOLIX Complex to rozwiązanie kompleksowe, które służy zarówno zwalczaniu agresji mikrobiologicznej, jak i przeciwdziałaniu jej ponownemu pojawieniu się na elewacji. Preparaty wchodzące w skład systemu BOLIX Complex zwalczają większość najczęściej spotykanych glonów, grzybów, porostów i mchów.

Do usuwania skażenia mikrobiologicznego z powierzchni elewacji służy preparat glono- i grzybobójczy BOLIX GLO Complex. Agresję mikrobiologiczną likwiduje się przy pomocy rozcieńczonego z wodą preparatu, którym pokrywa się skażoną powierzchnię przy użyciu szczotki malarskiej, wałka lub przez natrysk. Po zachowaniu 12-godzinnego okresu karencji, można na mokro mechanicznie usunąć pozostałości po glonach z odkażonej powierzchni (np. przy użyciu szczotki z twardym włosem lub myjki ciśnieniowej).

Jeżeli środowisko, w którym powstał budynek, sprzyja powstawaniu skażenia mikrobiologicznego, warto zawczasu zabezpieczyć elewację. Najprościej uczynić to można stosując tynki akrylowe BOLIX Complex z ochroną powłokową. Dostępne są one w tych samych kolorach i fakturach, co wszystkie tynki akrylowe marki BOLIX.

Przed agresją mikrobiologiczną chroni farba akrylowa do stosowania zewnętrznego BOLIX AZ Complex. Można ją użyć prewencyjnie, ale także do pomalowania elewacji po usunięciu agresji mikrobiologicznej. Farba BOLIX AZ Complex przeznaczona jest do malowania takich podłoży jak: beton, drewno, tynki akrylowe, mineralne, cementowe i cementowo–wapienne.

Z kolei do powłokowej ochrony nowo wykonanych, ścian i dachów można zastosować preparat BOLIX PRO Complex. Można go stosować na takich podłożach jak: beton, cegła, mineralne i polimerowe wyprawy tynkarskie, a także na ceramicznych i cementowych pokryciach dachowych. Zastosowanie tego bezbarwnego preparatu umożliwia zabezpieczenie powierzchni bez zmiany koloru obiektu. Preparat BOLIX PRO Complex nakłada się w dwóch warstwach (z zachowaniem 2-godzinnego okresu karencji). Środek można nanosić szczotką malarską, wałkiem, a przy bezwietrznej pogodzie za pomocą natrysku.

Przed agresją mikrobiologiczną chroni farba akrylowa do stosowania zewnętrznego BOLIX AZ Complex. Można ją użyć prewencyjnie, ale także do pomalowania elewacji po usunięciu agresji mikrobiologicznej. Farba BOLIX AZ Complex przeznaczona jest do malowania takich podłoży jak: beton, drewno, tynki akrylowe, mineralne, cementowe i cementowo–wapienne. Z kolei do powłokowej ochrony nowo wykonanych, ścian i dachów można zastosować preparat BOLIX PRO Complex. Można go stosować na takich podłożach jak: beton, cegła, mineralne i polimerowe wyprawy tynkarskie, a także na ceramicznych i cementowych pokryciach dachowych. Zastosowanie tego bezbarwnego preparatu umożliwia zabezpieczenie powierzchni bez zmiany koloru obiektu. Preparat BOLIX PRO Complex nakłada się w dwóch warstwach (z zachowaniem 2-godzinnego okresu karencji). Środek można nanosić szczotką malarską, wałkiem, a przy bezwietrznej pogodzie za pomocą natrysku.