Wybór właściwego tynku jest kluczową sprawą podczas prac przy każdym domu. Za jego sprawą można osiągnąć bowiem nie tylko niesamowity efekt wizualny, ale także zabezpieczyć fasadę przed potencjalnymi zagrożeniami. Jak jednak wybrać idealny spośród tylu produktów dostępnych na rynku? Decyzję trzeba w końcu uzależnić od wielu istotnych czynników takich jak rodzaj ocieplenia, odporność na różnorodne efekty naturalne, czy też uszkodzenia mechaniczne. Mamy nadzieję, że ten artykuł rzuci trochę światła na tę sprawę.

tynk akrylowy bolixUniwersalne tynki cienkowarstwowe

Tynk zewnętrzny cienkowarstwowy nie bez powodu stał się dzisiaj wyjątkowo popularny. Jego główną zaletą jest to, że można z niego bez przeszkód korzystać tak samo przy ścianach jedno jak i dwuwarstwowych. Tynk tego typu nadaje się do różnych ścian, a ponieważ istnieją różne jego rodzaje, tynk cienkowarstwowy mineralny może być stosowany w zasadzie przy dowolnej ekspozycji domu i bez względu na upodobania domowników. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych, grubowarstwowych tynków.

Tynk akrylowy zewnętrzny

Dla tych, którym zależy na połączeniu niesamowitej jakości z korzystną ceną, doskonałym rozwiązaniem będzie tynk akrylowy zewnętrzny. Jest to jeden z najkorzystniejszych tynków cienkowarstwowych, a przy tym wyjątkowo gładki tynk elewacyjny, dzięki któremu fasada domu będzie wyglądała zjawiskowo. Taki produkt jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, niestraszne są mu żadne przetarcia czy nawet nieopatrzne uderzenie narzędziem. Dobrze położony, gładki tynk akrylowy pozwala cieszyć się bezpieczeństwem i nie martwić dłużej o stan budynku.

tynk zewnętrzny cienkowarstwowyNa co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru tynku?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że dobrze przystosowany tynk powinien być nie tylko wytrzymały, ale również elastyczny. Dobrze jest również zastanowić się, czy najlepsza będzie gotowa mieszanka, czy wolimy zdecydować się na suchy tynk do samodzielnego przygotowania. Rozrobienie tynku to zadanie, które można bez przeszkód wykonać samemu, jeśli jednak nie mamy czasu bądź nie czujemy się na siłach, dobrą opcją będzie wezwanie fachowca. Taka usługa nie jest wyjątkowo dużym wydatkiem.

Tynk odporny na promienie słoneczne, działania pogody oraz łatwy do utrzymania w nieskazitelnej czystości jest bardzo przydatny i wcale nie tak trudno się w niego dzisiaj zaopatrzyć. Teraz bez najmniejszych przeszkód można znaleźć w sklepach budowlanych tynki fasadowe, które można szorować oraz robić z nimi wszystko, co tylko będzie konieczne.