BOLIX Reno Term

BOLIX Reno Term

Naprawa uszkodzonej elewacji

BOLIX Reno Term to zestaw produktów pozwalający na renowację i naprawdę uszkodzonych elementów systemów dociepleń na styropianie (ETICS).

System Reno rozwiązuje problemy takie, jak:

- osypywanie, pylenie, a nawet odpadanie wyprawy tynkarskiej

- odbarwienia kolorystyczne

- zabrudzenia elewacji

- ocieplenie częściowo odspojone od podłoża

- ocieplenie uszkodzone mechanicznie.

Jeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić wyprawę tynkarską. Trzeba pamiętać, że naprawa będzie skuteczna jedynie wówczas, gdy uszkodzenia są wyłącznie powierzchniowe i przyczepność do warstwy zbrojącej jest wystarczająca. Należy wówczas za pomocą szczotki lub myjki ciśnieniowej usunąć osypujące się cząstki tynku i umyć podłoże. Pamiętajmy jednak, by stosowane zabiegi nie wypłukały ani nie uszkodziły struktury tynku. Czyszczenie należy prowadzić od góry elewacji.Elewacje wykończone tynkami aryklowymi, mineralnymi, silikatowymi i silikonowymi można umyć płynem czyszczącym

BOLIX CLNktóry rozpuszcza i usuwa tłuste osady, sadzę, pyły etc. Na tak przygotowanej warstwie można dokonować napraw i wzmocnienia przy użyciu systemowych produktów. 

Po wyschnięciu elewacji należy ją zaimpregnować gruntem BOLIX N. Preparat można nanosić na ścianę wałkiem lub szczotką malarską. Jeśli podłoże jest chłonne, czynność można powtórzyć (nie wcześniej, niż po 4h od nałożenia pierwszej warstwy). W przypadku znacznych rys i ubytków w fakturze tynku, należy uzupełnić je materiałem tynkarskim. Ostatnim etapem naprawy będzie malowanie tynku. Należy dobrać farbę do malowanego podłoża, np. farba akrylowa BOLIX AZ lub AZ Complex będzie odpowiednia na tynki mineralne i akrylowe, silikatowa BOLIX SZ - na tynki mineralne i silikatowe (na powierzchni zagruntowanej uprzednio preparatem BOLIX SG), silikonowa BOLIX SIL - na tynki mineralne, akrylowe i silikatowe (na powierzchni przygotowanej gruntem BOLIX SIG). Przy wyborze koloru trzeba pamiętać, że ciemne odcienie obarczone są zwiększoną absorpcją promieniowania słonecznego, a co za tym idzie - narażone na nadmierne naprężenia termiczne, które mogą prowadzić do pęknięć powłoki malarskiej, oraz na blaknięcie.

 

Reasumując, BOLIX RENO TERM to:

  • PROFESJONALNE DORADZTWO TECHNICZNE
  • NAPRAWIONA I ESTETYCZNA ELEWACJA
  • ROZWIĄZANIE POTWIERDZONE REKOMENDACJĄ TECHNICZNĄ

 

Poznaj system