Naprawa, wykończenie i hydroizolacja balkonów i loggi

Naprawa i wykończenie balkonów i loggi

Balkony są niezwykle estetycznym elementem budynku. Ich budowa musi zakładać jednak oddziaływanie różnych czynników pogodowych, takich jak np. deszcz czy szybko zmieniająca się temperatura. W związku z tym projekty balkonów powinny zakładać pewien stopień zabezpieczenia przed wilgocią. Hydroizolacja balkonu zapobiega wchłanianiu się wody w konstrukcję. To z kolei przekłada się na ochronę przed niszczeniem płyty konstrukcyjnej i przeciekami, a także pojawianiem się pleśni i mikroorganizmów we wnętrzu budynków.

Podczas powstawania izolacji należy zwrócić uwagę również na powierzchnię. Im większa, tym elastyczniejsze powinny być materiały wykorzystywane do hydroizolacji balkonu. W innym przypadku połączenia zaczną pękać i przepuszczać wodę. Izolacja wykorzystująca bazę mineralną z polimerami jest najrozsądniejszym sposobem na prawidłową ochronę przed wodą. Jest wytrzymała, szczelna i odporna na mróz. Hydroizolacja balkonu musi także wziąć pod uwagę sposób odprowadzania wody. Współcześnie stosuje się dwie metody: drenażową oraz powierzchniową. Pierwsza z nich wchłania wilgoć i wypuszcza ją poza obręb konstrukcji. W drugiej opcji stosuje się uszczelnienie zespolone, czyli mikrozaprawy połączone z warstwą ochronną, np. okładziną ceramiczną lub powłoką żywiczną.

Do hydroizolacji balkonu przyda się m.in. dwuskładnikowa masa uszczelniająca, która jest dostępna w naszej ofercie. Jest nie tylko wodoszczelna i paroprzepuszczalna, ale również mrozoodporna po związaniu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem BOLIX.

Poznaj system