Masy uszczelniająca na taras i balkon

  • Izolacja oraz uszczelnianie balkonów i tarasów z BOLIX

    Wykonanie dokładnych i skutecznych zabezpieczeń przeciw działaniu wody oraz wilgoci jest niezwykle istotne w przypadku różnego rodzaju podłoży. Jest to możliwe dzięki masom bitumicznym na taras czy balkon. Główną funkcją dostępnych w tej kategorii produktów jest hydroizolacja miejsc, gdzie ściana styka się z podłogą. Można je stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Nasze produkty mają również zastosowanie w przypadku posadzek z ogrzewaniem podłogowym. Przy tego typu podłożach, nie musimy się martwić o ich naruszenie, stosując chociażby masę uszczelniającą na balkon.

    Masy uszczelniające na tarasy nie wymagają gruntowania podłoża, posiadają znakomite właściwości odporności na mróz, śnieg, czy deszcz i dodatkowo spowalniają karbonatyzację. Izolacja balkonu powinna być przeprowadzona niezwykle starannie, ponieważ zmienne warunki pogodowe oraz skoki temperatur sprawiają, że to właśnie takie miejsca są przede wszystkim narażone na negatywne skutki. Stosując masę uszczelniającą na balkon lub taras Bolix, możemy mieć pewność, że nasze podłoże będzie chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

  • Hydroizolacje masą uszczelniającą jako ważny element projektowania

    Wnikanie wilgoci do konstrukcji tarasu przyczynia się do obniżenia jej wytrzymałości, a co za tym idzie - może spowodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających w budynku osób. Prawidłowo wykonana hydroizolacja balkonu wiąże się także z doborem odpowiednich materiałów. Wiele tutaj zależy od powierzchni podłoża – im jest ona większa, tym wyższą elastycznością powinna odznaczać się masa uszczelniająca na balkon.

    W przypadku gdy będzie zbyt sztywna, może pęknąć, umożliwiając wodzie dostanie się do środka. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed wykonaniem hydroizolacji jest położenie balkonu – czy znajduje się bezpośrednio nad ziemią, czy wyżej, nad innym pomieszczeniem. Co ważne, hydroizolacja wykonywana za pomocą mas uszczelniających na tarasy lub izolacja balkonu powinna składać się z dwóch nałożonych oddzielnie warstw.

    

Znajdź przedstawiciela w Twojej okolicy

Wystarczy wpisać własny kod pocztowy, a nasz system znajdzie najbliższego, autoryzowanego dystrybutora.

Znajdź punkty sprzedaży produktów Bolix

Wyszukaj najbliższy punkt oferujący nasze produkty.

    

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bolix S.A. z siedzibą przy ul. Stolarskiej 8, 34-300 Żywiec środkami komunikacji elektronicznej na wskazany przeze mnie adres e-mail treści marketingowych (informacji handlowej) w formie newsletteru. Zapisując się na newsletter przyjęłam/przyjąłem do wiadomości, że ... Czytaj więcej »

Śledź nas

Infolinia + 48 801 650 222
Informujemy, że administratorem danych osobowych jest
Bolix S.A. z siedzibą przy ul. Stolarskiej 8 w Żywcu.
Szczegółowe informacje dostepne na stronie: Klauzula informacyjna

    
Porównywarka systemów