• Izolacja balkonu z BOLIX

    Wykonanie dokładnych i skutecznych zabezpieczeń przeciw działaniu wody oraz wilgoci jest niezwykle istotne w przypadku różnego rodzaju podłoży. Główną funkcją dostępnych w tej kategorii produktów jest hydroizolacja tarasów, balkonów, kabin prysznicowych i innych miejsc, gdzie ściana styka się z podłogą. Można je stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Również w przypadku posadzek z ogrzewaniem.

    Masy uszczelniające nie wymagają gruntowania podłoża, posiadają znakomite właściwości mrozoodporne i spowalniające karbonatyzację. Izolacja balkonu powinna być przeprowadzona niezwykle starannie, ponieważ zmienne warunki pogodowe oraz skoki temperatur sprawiają, że to właśnie takie miejsca są przede wszystkim narażone na negatywne skutki.

  • Hydroizolacje balkonu jako ważny element projektowania

    Wnikanie wilgoci do konstrukcji tarasu przyczynia się do obniżenia jej wytrzymałości, a co za tym idzie może spowodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających w budynku osób. Prawidłowo wykonana hydroizolacja balkonu wiąże się także z doborem odpowiednich materiałów. Wiele tutaj zależy od powierzchni podłoża – im jest ona większa, tym wyższą elastycznością powinna odznaczać się masa uszczelniająca.

    W przypadku gdy będzie zbyt sztywna, może pęknąć, umożliwiając wodzie dostanie się do środka. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed wykonaniem hydroizolacji jest położenie balkonu – czy znajduje się bezpośrednio nad ziemią, czy wyżej, nad innym pomieszczeniem. Co ważne, wykonywana za pomocą masy uszczelniającej hydroizolacja tarasu powinna składać się z dwóch nałożonych oddzielnie warstw.

    

Znajdź przedstawiciela w Twojej okolicy

Wystarczy wpisać własny kod pocztowy, a nasz system znajdzie najbliższego, autoryzowanego dystrybutora.

Znajdź punkty sprzedaży produktów Bolix

Wyszukaj najbliższy punkt oferujący nasze produkty.

    

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bolix S.A. z siedzibą przy ul. Stolarskiej 8, 34-300 Żywiec środkami komunikacji elektronicznej na wskazany przeze mnie adres e-mail treści marketingowych (informacji handlowej) w formie newsletteru. Zapisując się na newsletter przyjęłam/przyjąłem do wiadomości, że ... Czytaj więcej »

Śledź nas

Infolinia + 48 801 650 222

    
Porównywarka systemów