ROZWIĄZANIA SPECJALISTYCZNE

BOLIX SWM

Wznoszenie budynków w technologii wielkiej płyty przeżywało rozkwit w poprzednim stuleciu, a okres eksploatacji pierwszych budynków obliczano na 50 lat, co oznacza, iż powoli konstrukcje te osiągają projektowaną trwałość. Dodatkowo poprzez docieplenia ETICS  wzrasta ciężar płyt osłonowych (fakturowych). Dlatego w przypadku termomodernizacji budynków wykonanych z technologii wielkiej płyty, znaczenia nabiera kwestia połączenia tych prac z możliwością jej wzmocnienia przez zastosowanie dodatkowego połączenia płyt osłonowych z płytami nośnymi za pomocą odpowiednich kotew.

WIĘCEJ

KWM

To opatentowane rozwiązanie, które zwiększa nawet kilkakrotnie, w stosunku do mocowania mechanicznego, odporność na odrywanie ocieplenia od ścian przez oddziaływanie wiatru.

WIĘCEJ

PASSIVE THERM

Budownictwo niskoenergetyczne I pasywne to idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie, która istotnie przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery odpowiadających za powstawanie smogu. BOLIX PASSIVE THERM to zestaw wyrobów do ociepleń ścian zewnętrznych budynków zachowujący wszelkie zasady i wytyczne standardowych  technologii ETICS.

WIĘCEJ